Od najbardziej znanych zamków  - Orlich Gniazd

po zapomniane miejsca o tajemniczej historii

Warianty

Wyprawy

Podróże po Jurze

 
  Będzie to dla Was wyjątkowy dzień na Jurze!

 

  Trasę wyprawy ustalimy wspólnie, wybierając takie obiekty, które najbardziej odpowiadają Waszym zainteresowaniom i kondycji. Jura w połączeniu z samochodem terenowym oferuje szeroką gamę ciekawych obiektów:

 

W trakcie naszej wycieczki możemy zwykle, bez nadmiernego pośpiechu, odwiedzić około 5-8 ciekawych miejsc, w zależności od ich rozmieszczenia i czasu poświęconego na zwiedzanie.

 

Uwaga: Ze względu na dużą ilość pytań: "Jak wygląda zwiedzanie miejsc nawiedzonych?" wyjaśniamy, że normalnie: 

- dojeżdżamy terenówką na miejsce, 

- wysadzamy turystów, dajemy im kaski, latarki i pokazujemy,  w którą stronę trzeba uciekać,

- sami czym pręcej zwiewamy do najbliższego baru,

- przyjeżdżamy godzinę później zbierając po drodze biegających we wszystkich kierunkach turystów. ;-)

 

Najczęściej wybierane warianty:

 

Jura Znana 

Odwiedzimy miejsca najbardziej znane, ale też zwykle najbardziej widowiskowe i godne odwiedzenia. Najbardziej popularne zamki, skały, jaskinie i inne "komercyjne" obiekty. W weekendy raczej będzie tłoczno.

 

Jura Nieznana

W tym wariancie wybierzemy się na Jurę, jakiej nigdy nie odwiedzają szkolne wycieczki oraz większość pozostałych turystów. Klimat prawdziwej Jury dla koneserów, którzy nie lubią tłumów.

 

Jura Tajemnicza

Skupimy się na poznaniu miejsc nawiedzonych, owianych legendami i związanych z do dziś niewyjaśnionymi historiami z bliższej, dalszej i bardzo odległej przeszłości. 

 

Tropami Arcyksięcia

Przemierzymy trasę armii Maksymiliana Habsburga, który spróbował swoich sił w starciu z jurajskimi warowniami. Waraint dla miłośników historii.

 

Jura Podziemna

Kaski, latarki, dobre buty, przyjemny chłód i wszędobylskie błoto. To nas czeka. Dowiecie się jak powstały jurajskie jaskinie, kto i co w nich mieszkało. W wersji "hard": czołganie się wąskich i niskich korytarzach... :-)

 

Orle gniazda

Średniowieczny system obrony centrum Polski (tak, kiedyś stolica naszego kraju była tuż za lasem) nie będzie miał przed Wami tajemnic. Poznacie założenia strategiczne oraz rozwiązania taktyczne naszej średniowiecznej "Linii Maginota".

 

Filmowa Jura

Odwiedzimy plenery filmowe "Wiedźmina", "Zemsty", "Janosika", "Demonów wojny", "Czarnych chmur" i wielu innych znanych produkcji.

 

MIx dowolnych wariantów, w których obiekty do odwiedzenia wybieramy wspólnie z Wami.

 

 

 To najstarsza kraina w Polsce! Tu się działo ...

 

Praktyczne informacje 

Kontakt

Cennik

Loty